Uppfödare

Funderar du på en jaktspaniel?

Nedanstående kennlar är naturligtvis anslutna till SJR (Svenskt Jakthunds Register)


Cockerdoc (Cocker Spaniel)

Johan Svahn

johan.svahn.is@hotmail.com


Country Sports Cocker Spaniel, Springer Spaniel)

Christina Hansson

Skurup

070-3382284

tina@countrysportskennel.se

www. countrysportskennel.se


Derivas Craic (Cocker Spaniel)

Anna Blad

Vallda

0708-595954

annakericsson@hotmail.com

www.derivascraic.se


Drama (Cocker Spaniel)

Christina Törnqvist

info@kenneldrama.com


Fawlty (Springer Spaniel)

Mette Ludvigsen

016-612 32


Fältjägarens Kennel (Springer Spaniel)

Cecilia Gustafsson

040 – 605 29 80

cecilia@faltjagarens.se

www.faltjagarens.se


Getingens (Cocker Spaniel)

Anna Gustafsson

Kalmar

070-1496714

gustafsson.anna1@gmail.com


Great Sallow (Cocker Spaniel)

Louise Gränne & William Cole

Kvibille

035-69229

0737-65 75 67

info@coleshooting.com


Gyldengårds (Springer Spaniel)

Anders Nygård

Rydsgård

0411-462 33


Hammarhagens (Cocker Spaniel)

Björn Ljung

0498-22 30 60


Happy Feet (Cocker Spaniel)

Stig-Otto Ekberg

+47 99 40 59 80


Hibou Gundogs (Springer Spaniel, Cocker Spaniel)

Marie af Ugglas

Höör

070-9189203

afugglas@icloud.com


Hollyoaks Gundogs (Springer Spaniel, Cocker Spaniel)

Per & Louise Froststråle

Tvärred

0706-268788

hollyoaks@live.se

www.formescanis.se


Holmaskogens kennelv (Cocker Spaniel)

Thomas & Lena Fors

Trelleborg

0708-471716

thomas@tfors.se


House of Gundogs (Springer Spaniel, Cocker Spaniel)

Leonard Knutsson

Helsingborg

070-7747 412

info@annelundsgard.se

www.annelundsgard.se


Hygneslättens (Springer Spaniel)

Evelina Tunemar, Väderstad

070-4744310

evelinatunemar@hotmail.com

www.vackertass-hygneslattenskennel.se


Häckeberga kennel (Springer Spaniel)

Maria & Henrik Tham

Genarp

0705-875048

maria.tham@hackeberga.se


Islanders (Springer Spaniel)

Marie Bengtsson

Sjöbo

046-630 26

marie@trollform.se


Karlsborgens (Springer Spaniel)

Anders Severin

Ystad

0411-56 88 40


Kratrydders (Springer Spaniel)

Lars Madsen

larslangebjerg@hotmail.com

www.kratrydder.dk


Leinaps (Cocker Spaniel)

Charlotte Yoon

Östbirk Danmark

+45 26172363

leinaps@icloud.com


Llefennis (Cocker Spaniel)

Jane Hedvard

Svedala

040-40 43 88

jane.hedvard@hotmail.com


Maunsbach (Cocker Spaniel)

Eva Maunsbach

Istorp

073-1517271

eva.maunsbach@gmail.com


Measureman’s (Cocker Spaniel)

Bo Nilsson

Genarp

040-48 80 83

bo.nilsson@hackeberga.se


Mebacka (Springer Spaniel)

Clas Klasson & Carina Pettersson

0511-373041


Meitasv (Cocker Spaniel)

Marie Strauss

Hörby

0708-959973

meitas@hotmail.com


Minväns (Springer Spaniel)

Johan Persson

Brösarp

0734-17 69 00

johan@sjohuset.se

www.sjohuset.se


Moonraker (Springer Spaniel)

Oskar Frostgård

0709-62 44 39


Nettlefields (Cocker Spaniel, Springer Spaniel)

Håkan Hansson

Lund

070-3376066

nettlefields@me.com


Perdix Gundog’s (Cocker Spaniel)

Anders & Åsa Norrby

Norrtälje

0176-481 88

asa@perdixgundogs.se

www.perdixgundogs.se


Safanens (Cocker Spaniel, Springer Spaniel)

Christer Jönsson

070-250 10 95

safanen@telia.com


Sheena’s (Springer Spaniel)

Rolf Lindgren

0706-82 54 20


Shi-Awela (Cocker Spaniel)

Martin Bjerge Jensen

0702-61 58 02


Shotgunhunters (Springer Spaniel)

Magnus Olausson

072-3244150

magnus@shotgunhunters.se

www.shotgunhunters.se


Skomakarens (Cocker Spaniel)

Alva Fredriksson

Tving

0708-472604

alva15@live.se


Span-Fun (Cocker Spaniel)

Sven-Erik & Elisabeth Nilsson

019-23 09 05

spanfun@privat.utfors.se


Spirited Dancers (Cocker Spaniel)

Annie Gullstrand

Höllviken

0703-257333

a_s_n_j@hotmail.com


Stockens (Springer Spaniel)

Helen & Christer Johansson

0413-54 10 74


Tanhead (Springer Spaniel)

Pat & David McNeill

042-533 58

pat.mcneill@logstrup.se


Team Speedwell (Springer Spaniel)

Gitte Kobbernagel Johansson & Johnny Max Johansson

Vittsjö

0733-269206

gitte-johnny@hotmail.com


TEE Gundogs (Cocker Spaniel)

Marcus Hertzman

Skurup

0730-544704

marcus@bilparken.se


Thiswilldo (Cocker Spaniel)

Maria Trogen

Oskarström

0768-022578

maria.trogen@gmail.com


Tollaskogen (Springer Spaniel)

Marleen Carlsson

Vinslöv

0703-223087

marleen.toni@hotmail.com


Tostarp (Springer Spaniel)

Per & Janeth Rydén

Billeberga

0733-373581

per.ryden@peab.se


Tvile (Cocker Spaniel)

Pernille Westh

Genarp

0793-430660

kenneltvile@gmail.com


VenLov’s (Springer Spaniel)

Tomas Wijk

Vinslöv

0709-536290


Wilda Tilma (Cocker Spaniel, Springer Spaniel)

Andreas Vikström

Svedala

070-7348506

vikstroms@spray.se


Wise Mind (Springer Spaniel)

Richard Stenmark

Lövestad

0705-258852

www.wisemindspaniels.se