Uppfödare

Funderar du på en jaktspaniel?

Nedanstående kennlar är naturligtvis anslutna till SJR (Svenskt Jakthunds Register)


Country Sports (Cocker & Springer), Skurup
Kontaktperson: Christina Hansson
Tel: 0411-422 84
Mail: tina@countrysportskennel.se
Hemsida: www.countrysportskennel.se


Flöjer (Springer spaniel) Landskrona
Kontaktperson: Monica Frisk Andersson
Tel: 0709 – 315202
Mail: monica.f.andersson@gmail.com


Fältjägarens (Springerspaniel), Malmö
Kontaktperson: Cecilia Gustafsson
Tel: 040-605 29 80
Mail: cecilia@faltjagarens.se
Hemsida: www.faltjagarens.se


Getingens (Cockerspaniel), Kalmar
Kontaktpersoner: Pierre Josefsson & Anna Gustafsson
Tel: 0703-15 51 81
Mail: pierre.josefsson@ess-steel.com


Great Sallow (Cockerspaniel), Halland
Kontaktpersoner: Louise Gränne & William Cole
Tel: 0737-65 75 67
Mail: louise@wlsporting.com


Gyldengårds (Springerspaniel), Rydsgård
Kontaktpersoner: Anders Nygård & Gunilla Thorelli
Tel: 0411-462 33
Mail: nillan.thorelli@swipnet.se


Islanders (Springerspaniel), Björka
Kontaktperson: Marie Bengtsson
Tel: 046-630 26
Mail: marie.bengtsson@sjobo.mail.telia.com


Karlsborgens (Springerspaniel), Ystad
Kontaktperson: Anders Severin
Tel: 0411-56 88 40


Kratrydder (springer spaniel) Själland, Danmark
Kontaktperson: Lars Madsen,
Tel: +45 23257876
Mail: larslangebjerg@hotmail.com
Hemsida: www.kratrydder.dk


Llefennis (Cocker), Svedala
Kontaktperson: Jane Hedvard
Tel: 040-40 43 88
Mail: janehedvard@hotmail.com


Minväns (Springerspaniel), Österlen
Kontaktperson: Johan Meurling
Tel: 0414-911 99
Mail: johan@sjohuset.se
Hemsida:www.sjohuset.se


Moonraker (Springerspaniel), Höör
Kontaktperson: Oskar Frostgård
Tel: 0709-62 44 39


Nettlefields (Cockerspaniel), Skurup
Kontaktperson: Håkan Hansson
Tel: 0411-422 84
Mail: nettlefields@me.com


Span-Fun (Cockerspaniel), Sköllersta
Kontaktperson: Sven-Erik Nilsson
Tel: 019-23 09 05
Mail: spanfun@telia.com


Tanhead (Springerspaniel), Ängelholm
Kontaktpersoner: Pat McNeill & David McNeill
Tel: 042-533 58
Mail: pat.mcneill@logstrup.se


VenLov´s (Springerspaniel), Vinslöv
Kontaktperson: Tomas Wijk
Tel: 0709-53 62 90
Mail: tomas.wijk@live.se


Wilda Tilma (Springerspaniel), Svedala
Kontaktpersoner: Andreas Vikström
Tel: 0707-34 85 06